Ekspertyzy i odbiory montażu

Ekspertyzy i odbiory montażu

Występuje problem z istniejącą bramą lub ogrodzeniem? Ekipa montażowa wykonuje swoje prace w sposób nieodpowiedni? Warto zlecić ekspertyzę lub odbiór wykonania prac doświadczonemu fachowcowi.

Bezpośredni kontakt:
+48 533 308 891

Ekspertyzy techniczne

Jeśli zauważyli Państwo pewnie nieprawidłowości w funkcjonowaniu bramy lub w trwałości/wyglądzie ogrodzenia, a wykonawca nie poczuwa się do winy, to warto zlecić wykonanie ekspertyzy technicznej doświadczonej i solidnej firmie – czyli na przykład nam. Jest to oficjalny dokument, który stwierdza stan faktyczny, opisuje ewentualne błędy lub nieprawidłowości i daje wskazówki co do ich usunięcia.

 

Często jedynym sposobem, aby przekonać wykonawcę jest do naprawy swoich błędów jest właśnie tego typu ekspertyza. Później pozostaje jedynie Sąd, a tam też wymagane są dowody…

 

Wykonaliśmy dziesiątki ekspertyz technicznych dotyczących nieprawidłowego montażu bram i ogrodzeń. Niektóre z nieprawidłowości prezentujemy w poniższej galerii.

wygięcie bramy podczas montażu

uszkodzenia powłoki lakierniczej

połączenie przewodów bez zabezpieczenia w aluminiowej obudowie napędu

niewspółliniowe ustawienie wózka spowodowało wytarcie profilu jezdnego

wyrwany zawias z płaszcza bramy

wyrwany zawias z płaszcza bramy

luz, a raczej brak połączenia między kołem i listwą zębatą

luz, a raczej brak połączenia między kołem a listwą zębatą

bezpiecznik owinięty drutem

bezpiecznik owinięty drutem

brak dylatacji w narożniku

brak dylatacji w narożniku

brak fundamentu pod bramę

zbyt płytki fundament

absurdalnie prowadzone okablowanie

Odbiory robót montażowych

Nie chcemy wróżyć niczego złego, ale „fachowcy” wiedzą co i jak zrobić, aby Klient nie zwrócił uwagi na niepoprawnie wykonany lub zamontowany element. Nie musicie się Państwo znać na budownictwie, bo każdy jest specjalistą w swojej dziedzinie, a naszą są właśnie bramy i ogrodzenia. Specjalnie dla Państwa świadczymy usługi wykonywania odbiorów technicznych, które prowadzimy w Państwa imieniu. Nierzetelny wykonawca nie wciśnie naszemu przedstawicielowi żadnego przysłowiowego kitu.

 

Podczas odbioru sprawdzanych jest od kilkunastu do kilkudziesięciu pozycji w zależności od rodzaju inwestycji. Jeśli stwierdzimy nieprawidłowości, to wykonamy dla Państwa kosztorys ich naprawy, który jest podstawą do obniżenia ceny jeśli wykonawca nie usunie tych usterek. W tej cenie można też zlecić wykonanie napraw innej firmie. A jeśli takich nieprawidłowości nie znajdziemy, to należy się cieszyć z dobrego wykonania. Bo dobrego fachowca to ze świecą szukać

W razie pytań zapraszamy Państwa do konsultacji z naszym działem handlowym +48 533 308 891 valla@valla.pl